Hammastekontroll

Home » Suu hügieen » Hammastekontroll

 

Ka juhul, kui teil ei ole hambavalu ega muid negatiivseid tunnuseid, tasub käia järjepidevalt hambaarsti juures hambaid kontrollimas Hambahaigusi võib ravida kõige paremini, kui need avastatakse juba enne sümptomite ilmnemist. Suu ja hammaste heaolu mõjutab kogu keha tervist.

Milline on seos toitumise ja hammaste tervise suhtes.

Hammastele meeldib vesi

Hambaaukude peamiseks tekitajaks on hambakaaries, mis on hamba mineraali tasakaaluhäire. Kõige tavalisem hambakaariese põhjustaja on harjumus juua janu korral morssi, mahla, limonaadi või muud magustatud vedelikku. Suhkrustatud joogid lõhuvad hambakesta ja kokkupuutel hambapinnaga muutub hambakude õrnaks ja kiiresti kuluvaks. Vedelike suhkrusisaldus soodustab ka bakterite olemas olu, selleks ongi oluline juba imikueas janu korral  vett juua.

Einesta 4 korda päevas

Alati sisaldab meie toit ka suhkruid. Igast söögikorrast saavad energiat ka suus elavad mikroobid, kelle elutegevuse jääkprodukt on piimhape. Sagedase einestamise poolt põhjustatud kestev happerünnak kurnab aga hambaid. Kaariesehaigust saab kontrollida  www.hambahaldjas.ee juures või hambasõbralikult toitudes, mis tähendab vähemalt 3-4-tunniseid pause söögikordade vahel. See annab süljele aega happerünnaku tagajärjed taasneutraliseerida.

Väldi näksimist

Hammaste loomuliku mineraalainevahetuse tasakaalu rikub enim alatasa näkside söömine. Sagedase näksimise tagajärjel tekib kõvakoe pöördumatu kahjustus ning jõudes pehmema hambaluuni, “söövad” mikroobid hambakrooni seest õõnsaks. Inimene ise avastab augu alles siis, kui seest õõnsa hamba vaap murdub. Näiteks hammastele kleepuvate küpsiste või krõpsude poolt esile kutsutud happerünnak võib kesta veel tunde pärast söömise lõpetamist. Seetõttu tasub anda hammastele puhkust ning vältida söögikordade vahelist näksimist.

Kõik need trikid aitavad samuti ka kehakaalu hoida kontrolli all.

Kuidas hammaste eest hoolitseda?naer55

Hammaste eest hoolitsemine seisneb õiges hambapesu tehnikas, õigetes toitumisharjumustes ja korralises hambaarsti külastamises. Hambaid pestakse kaks korda päevas, õhtul ja hommikul , hambavahed nõuavad samuti hoolt, kas siis hambavaheharja, hambasurvepesuriga või kõigile tuttava hambaniidiga,, oleneb millist vahendit on hambaarst soovitanud. Peale pesu tuleks hambaid kontrollida, kas need ikka said puhtaks. Seda saab teha, kas närides hambakatu indikaator tablette, mis värvivad puhastamata jäänud hambakatu eredat värvi. . Kõige lihtsam viis on keelega üle hammaste libistada, sest puhas hambapind on reeglina sile kui klaas. Kui peale pesu on tunda karedaid kohti hammastel, siis see viitab mustaks jäänud kohtadele ning jällegi on võimalik teha uus pesu mis on suunatud mustadele kohtadele. Hambapesu eesmärk on hammaste valgendamine.

Alaealised

Lapsed kutsutakse hambaravile koju saadetava kirjaga.

Hammaste pesemine on elementaarne ja oluline osa päevast, tervete hammaste tagamiseks on oluline ka õige toitumine.  Vaid korrapärane kontroll suudab avastada muresi nende algses staadiumis, algstaadiumis avastatud probleemi lahendamine on alati odavam ja lihtsam.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes