Erik Orgu avaldab salenemise saladuse: üksainus toiduaine, mida sa veel ei söö

Home » Kaalulangetus » Erik Orgu avaldab salenemise saladuse: üksainus toiduaine, mida sa veel ei söö

Oma ametis olen näinud, et inimesed on alati uute maitsete otsinguil. Aga tihti ei leita neid tervislikul kujul.

Paljud ei mõtle selle peale, et kasutada tšillit oma toitudes, sest oleme üsna kaugel vürtsikatest maadest ja sealsetest toidutraditsioonidest. Tšilli võinuks juba ammu meie menüüs oma koha auga välja teenida. Tšilli abil saab väga lihtsad ja tervislikud toidud eriliseks kujundada. Avastades enda jaoks uue maitse, on ka lihtsam magusaisu peletada, sest maitsemeeled saavad rahulduse mujalt kui sahhariididest. Teaduslikud uuringudki on tõestanud, et tšillil on ka mitmeid tervist andvaid asju. Uuritud on tšilli seost kõrgenenud kolesteroolitasemega, südamehaigustega ja suhkruhaigusega ning tulemused on head.

 

Vürtsid aitavad kaalust alla võtta

 

Esiteks annab lisafunki tšilli teravus kastmes või näiteks tükeldatud jalapeño, mis võivad muidu tavalise toidu teha paremaks. Hea ja mõnus maitseelamus abistab omakorda püsida toitumiskava juures ning mitte kiusatustele alla andma.

Pluss võivad teravad maitsed abistada seedeprotsessi kiirendamisele. Uuringud tõestavad, et tšilli koostisosal kapsaitsiinil on otsene mõju keha energiakulutamisele – see aitab organismil rohkem kaloreid põletada ja toimub see kuni kolmkümmend minutit pärast söömist.

 

Südame jõudlus

 

Uuringud on näidanud, et kultuurides, kus süüakse palju teravaid toite, on palju väiksem südameinfarktide ning insultide protsent. Hea seletus sellele on, et tšilli madaldab halba kolesterooli taset ja kapsaitsiin võitleb organismis põletikuliste protsessidega. Viimased on ohuks  südameprobleemidele.

 

Vähi vastu

 

Mõni uuring väidab koguni, et kapsaitsiinil on võime tappa teatud vähi- või leukeemiarakke. Samamoodi on “pahalastele” risti tee peal ees kurkum, mida leidub karris ja mõnedes sinepitaimedes – see võib aeglustada vähirakkude levikut ja kasvajate kasvukiirust.

Madalam vererõhk

 

Vitamiin A ning C tugevdavad südamelihaseid ning pipra tulisus suurendab vere voolu kogu kehas. See kõik  kingib tšillisõpradele tugevama südame- ja veresoonkonna.

 

Rohkem energiat

 

Kõigele lisaks on tšillil (ja teistel vürtsidel ning pipardel) hea omadus suurendada hea tuju hormoonide tootmist. Nii, et kui oled seninini oma serotoniinilaksu kätte saanud spordist, siis tea, et ka tšillil on sulle sama pakkuda!

 

Artikkel:

 

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes