Oled juba kuulnud, et kamin võib anda samuti sooja nagu ahi?

Home » Kamin » Oled juba kuulnud, et kamin võib anda samuti sooja nagu ahi?

Ahju asemel sobib kodu soojendama kamin, mille kütmiseks ei kulu sugugi rohkem puid. Lisaks on elava tulega kaminat kaunis vaadata.

Kamina ehituse eel võiks endale selgeks muuta, millist kaminat tahetakse, siin aitab personaalse lähenemisega www.kyte.ee. Selle järgi pannakse paika korsten ja ehitatakse kõiksugu muud süsteemid.

Ahju ja kamina vahe seisneb selles, et esimene suudab hoida soojust ja kiirgab seda pärast kütmist pikema aja jooksul, teine aga annab sooja senikaua, kuni tuli põleb.

 

Kütmiseks kinnine kamin

Hirm suurtest küttekogustest kamina ees on asjatu. Võiks isegi öelda, et mõlemad võtavad ühepalju küttepuid. Puidu kütteenergiast saadav kasu on ahjul ja kaminal sama. Kinnises kaminas põleb üks kaminatäis maksimum 7h, seevastu ahi põletab ahjutäie ära poole tunniga.

Seega on visuaalne nauding ahju puhul lühem, kuid pärast ahju kütmist kiirgab see soojust umbes 24 tundi. Ahju suureks miinusteks on tema jutu järgi piiratud disainilahendused, suhteliselt väike klaasipind ja see, et ahi kütab vaid seda ruumi, kus see on.

Kahjuks pole inimesed kaminat ostes nii trenditeadlikud ning saavad seetõttu alles hiljem teda, millise margi nad on koju tirinud. Lühidalt võib öelda, et viisakas pereauto leiab Prantsuse kaminate seast; inimene, kes väärtustab eeskätt kvaliteeti ja eripära, võiks valida Saksa kamina, ning klient, kellele on hind kõige tähtsam, leiab kodu soojendaja mõneks ajaks marketist, kus müüakse odavamaid kaminasüdamikke.Kui eesmärk on kütta, siis unusta ära lahtine kamin. Sellised kaminad hakkavad kütmise alguses ja enne kütmise lõppemist hoopis tuba jahutama, sest kaminal on suur ava ja sellest läheb õhk korstna kaudu õue. Ainult kaminaga elamist soojaks siiski ei saa, seda peab toetama mingi muu küte.

Kui jaanuaris minnakse näiteks kaheks nädalaks soojale maale puhkama ja majas pole peale kamina muud kütet, võivad näiteks veetorud ära külmuda. Aga elamusse saab panna ka kaminaküttel keskkütte. Sel juhul pole katel keldris, vaid kaminale on ühendatud radikad taha nagu puuküttekatlale.

 

kaminad

Korterisse mugav lahendus oleks gaasikamin, mille korsten on lihtsasti läbi seina viidud toru. Kamin kasutab põlemiseks lihtsalt väiõhku. Küttes gaasikaminat 24h siis ühest balloonist piisab vaid seitsmeks päevaks. Automaatika reguleerib ise temperatuuri.

Kolm eriliiki korstent. – Telliskivikorsten, metallkorsten või Fibo korsten. Viimase korstnalõõr on valmistatud happekindlast keraamikast, ümbris laotud Fibo plokist.

Metallkorsten on küll kerge ja vajab vähe ruumi, halb on see, et metall soojenedes paisub. Raske on teha nii, et metallkorstnast ei tilguks vett sisse.

Kui korstna valmistamisel on kasutatud liimainet, siis üle 250 kraadi minnes hakkab see eralduma, siinkohal tuleks teha valik sellise kivivilla suhtes mis on kahe toru vahele pressitud mitte liimitud. Kvaliteetne korsten on roostevaba sise- ja väliskestaga, mis on kokku keevitatud laserkeevisega. Needitud või valtsitud korstnad ei pea kaua vastu.

Kamin

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes