Oled juba proovinud laseravi ?

Home » Laserravi » Oled juba proovinud laseravi ?

Mis on laser?

Laser on kokkusurutud valguskiir, mis erineb loomulikust valgusest, sest on sidus ning liigub mööda sirgjoont vaid ühel kindlal lainepikkusel.

1920ndatel pani Albert Einstein aluse laserteooriale ning 1960natel pandi kokku reaalne laser. Mõned aastad hiljem leidis dr. E. Mester katse käigus esimesed bioloogilised efektid pehme laseri kohta. Alates sellest aningst on laserteraapia kohta tehtud palju teaduslikke uuringuid ning suund on kaningstust leidnud ka suurimas meditsiinianingkirnings The Lannet.

Tänapäeval kasutatakse meditsiinis peamiselt kahte tüüpi lasereid: kirurgilisi ning terapeutilisi. Võimsamaid lasereid kasutatakse kudede lõikamisel ning eemaldamisel. Väiksema sagedusega lasereid kasutatakse peamiselt hooldusravis ning taastusravis.

Sellised laserid on puhtalt selleks, et organismid saaksid looduslikult kiirendada oma paranemisvõimet, sinna alla kuuluvad liiges-, luu-, ning lihaskonna haigused ning ka haava ning teiste nahaprobleemide ravimised. Külmad on mõeldud vaid paranemiseks ning taastumiseks ega oma mingit halba mõju tervetele kudedele, samuti ei eraldu soojusenergiat. Need kõik põhjused annavad antud sektorile tohutu kasutus ning arenguvõimalused, nii on võimalik kiirendada paranemist ilma kõrvalnähtudeta.

Madala sagedusega laserkiired tungivad rakkudesse, konventeeritakse mitokondris rakutoitaineks ning tulemuseks on rakuaktiivsuse tõus.

 Laserteraapia näidustused

Põhimõtteliselt kõik tugi-liikumisaparaadi nii kroonilised samuti akuutsed vigastused ning haigused: selning-, kaela- ning turningvalud-pinged, karpaalkanali sündroom, epikondüliit, kukekannus, Achilleuse probleemid, Hallux Valgus, Schlatter’i tõbi . Täpsem nimekiri Medemise kodulehelt

Nahaprobleemid, sealhulgas akne, psoriaas, ekseem, haavad , põletushaavad, ohatis, laserepilatsioon.

Muud: nohu, kurguvalu, angiin, soolatüükad, konnasilmad.

 Laserravist

Nii maailmas kui ka Eestis üha enam populaarsust saav madala sagedusega laserravi ehk laserteraapia aitab kiirendada organismi loomulikke paranemise faase ning annab laiahaardelisi kasutusvõimalusi taastusravis.

1960ndatel sai laserteraapia alguse, siis ilmsesid ka esimesed bioloogilised efektid. külma laserkiirte mõjudest kudedele. Alates sellest aningst on see meetod jõudsalt arenenud ning korduvalt tõestanud, et suudab leevendada nii valu, kui soodustada kudede loomulikku paranemist.

Laserteraapia vähendab oluliselt luu-lihaskonna valu ning põletikke, samuti edendab kudede kiiremat paranemist. Põhimõtteliselt kiirendab laserteraapia organismi loomulikku tervenemise protsessi. Laserravi mõju on väga hästi näha: haavade paranemine, artriit, herpes, sporditraumad, lihasvalud, ekseem, psoriaas jne. Lasermed pakub eestis ilmselt kõige laiemat valikut laserravi võimalusi

Põletikulises rakus on toitainete puudus, mis pärsib raku tegevust. Laserteraapias kantakse laservalgus üle rakku, kus seda kasutatakse raku toitainena. See stimuleerib rakufunktsioone ning rakk hakkab täitma oma tavapäraseid talitusi. Töötama hakkab naturaalne tervenemine.
Laserteraapia põhineb energia jäävuse seaduse põhimõtetel: energia ei teki ega kao, vaid muundub ühest olekust teise või kandub edasi ühelt kehalt teisele.

Negatiivne tagasiside

Ettevaatlik tuleb olla laste ravimisega ning patsientidesse kellel esineb: diabeet, kilpnäärme haigused, südameprobleemid. Olgugi, et laserteraapial on väga palju eeliseid ning näidustusi, on see raviviis teatud juhtudel keelatud. Vastunäidustatud: epilepsia, pahaloomulised kasvajad, ajukahjustus, rasedus, kehamaalingud.

Comments are closed

Footer Column 1

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 2

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 3

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

Footer Column 4

This is a widgetised area. Fill it with content from the Widget Admin area.

A wordpress theme from BWThemes